Domů > Novinky > Obsah
MotoGP: "Projekt Lorenzo" - největší výzva Ducati vůbec
Jan 19, 2017

Moto, ducati, jorge lorenzo, gigi dalligna, desmosedici gp, 2017, valentino rossi, andrea dovizioso, Andrea iannone, audi

Foto s laskavým svolením Michelin

Ducati se věnuje všem svým zdrojům, aby zajistila, že trojnásobný mistr světa MotoGP, Jorge Lorenzo (třetí zleva), bude v nejlepším možném prostředí, aby vynaložil maximální úsilí. Muž za motocyklem Ducatiho MotoGP, Gigi Dall'Igna (čtvrtý zleva) ví, že to bude sezóna pro make-nebo-break a doufá, že dvojnásobný mistr světa MotoGP, Casey Stoner (vpravo v zádech, při pohledu na monitory) Pomoc.

Dne 20. ledna oficiálně zahájí Ducati nový projekt MotoGP v Bologni. Po fázi vývoje a konsolidace čelí italská značka své nejambicióznější výzvě od příchodu vedoucího inženýra Gigi Dall'Igny do ústředí společnosti Borgo Panigale. S cílem ne méně než titul MotoGP v příštích dvou sezónách, 2017 znamená start "vše nebo nic".

Ducati nevynaložil žádný úsilí na dosažení tohoto cíle. Technicky Dall'Igna a jeho závodní oddělení pracují na dvou předchozích obdobích k vytvoření nové generace Desmosedici. Nové motocykly, které si udrží DNA MotoGP společnosti Ducati, pokročily o několik kroků díky zavedení inovativních technických řešení.

Ačkoli nebyla přímé zapojení inženýrských sil společnosti Ducati "matka značka" (čtenář: Audi), jistě výměna znalostí mezi těmito dvěma přispěla k tomu, že Desmosedici Dall'Igny je jedinečným motorem, který se osvědčil jako motor a aerodynamika.

Nový projekt Ducati MotoGP zahrnuje také příchod tříletého mistra světa MotoGP Jorge Lorenza přímo z Yamahy. Podpis byl možný pouze kombinací vztahu mezi španělským jezdcem a Dall'Ignou (Lorenzo vyhrál dvě světové tituly o 250 ccm Grand Prix v roce 2006 a 2007 na Aprilia, kdy byl Dall'Igna vedoucím inženýrem) a obrovskou finanční podporou Sponzoři Ducati, hlavně Phillip Morris.

Moto, ducati, jorge lorenzo, gigi dalligna, desmosedici gp, 2017, valentino rossi, andrea dovizioso, Andrea iannone, audi

Foto s laskavým svolením Michelin

Inženýři Ducati Corse pracují horečně v zimě poté, co Lorenzo prohlásil Dall'Ignu v testu Valencie v listopadu: "Ne, Gigi, s tímto motocyklem není možné se táhnout v 1: 29 ..." Všechny oči budou na Lorenzo A Ducati v testu Sepang později tento měsíc.

Maximální zdroje, celkový závazek od celé společnosti a jeden z dvou nejúčinnějších jezdců v současném poli MotoGP znamenají, že není prostor pro selhání; Nebudou žádné výmluvy. Dokonale si uvědomuje, kolik je v sázce, zimní práce na kancelářích Ducati Corse byla určitě mimořádně intenzivní. Jak bylo řečeno, za pár dní uvidíme fyzický výsledek této práce; Na konci měsíce 31. ledna v Sepangu, budeme moci vidět výsledek.

Předvídání vidění nového Desmosedici je zjevně vysoké. Vývoj projektu byl na celkovém stroji, ale rozhodně se soustředil na slabé stránky loňského kola a novou situaci, kterou vytvořila změna aerodynamických předpisů pro rok 2017.

"Síla nikdy nebyla pro nás problémem"

Není žádným tajemstvím, že zatáčkou byla Achilova patka pro Desmosedici roku 2016. Když skončily otáčky a rozešly rohy, Ducatisovi Doviziosovi a Iannonovi se projevila náklonnost k nedotáčivosti (tj. Kolo chtělo běžet široce od zamýšlené linie). Toto chování bylo středem dobré části zimní práce Dall'Igna a jeho inženýři se soustředili na.

Reakce motoru na nejnižší úrovni při prvním nájezdu plynového pedálu byla hlavním problémem, protože hladká odezva je považována za životně důležitou pro Lorenza, aby využil svého efektivního, ale zvláštního jezdeckého stylu. Nejvyšší výkon nikdy nebyl problémem pro červené jízdní kola; Ve skutečnosti v minulé sezóně značná síla Desmosedici způsobila další problémy s pneumatikami na některých tratích ve srovnání s jeho soupeři. "Měli jsme problémy hlavně tam, kde pneumatika nebyla vhodná pro tuto konkrétní trať," vysvětlil Dall'Igna. "Například v Jerezu jsme se otáčeli rovně jako všichni, ale kvůli množství síly, které jsme měli, způsobily nám více problémů než ostatní. Ale moc sama o sobě nikdy není problém. Kompromis mezi výkonem a výkonem pneumatik je problém, "zdůraznil italský inženýr a popřel jakýkoli problém s traktem na svých kolech." MYSlUJEME ... Dobře, NE, víme, že DUCATI pracuje na aerodynamice, která bude plavat se zákonností NOVÉ PRAVIDLA ... DŮLEŽITÉ VÍTÁME TO, KTERÝ DUCATI VČETÍ. "

Aerodynamika

Dalším velkým technickým problémem pro Ducati bude aerodynamika. Po kontroverzním zákazu technologie wingletů, na které Ducati strávil dostatečné množství prostředků, otevře v této oblasti zcela novou kapitolu. Po ověření pozitivních výhod rozvinuté aerodynamiky není pochyb o tom, že se Ducati pokusí získat stejné výsledky jiným způsobem .

Moto, ducati, jorge lorenzo, gigi dalligna, desmosedici gp, 2017, valentino rossi, andrea dovizioso, Andrea iannone, audi

Foto s laskavým svolením Michelin

S externími křídly, které jsou nyní zakázány z MotoGP, je již známo, že Ducati zkoumá a vyvíjí alternativní aerodynamické pomůcky. To, co bude nový Desmosedici používat, je další velmi očekávaná funkce, která bude pozorně sledována v Sepangu.

"Myslíme si ... no, ne, víme, že Ducati pracuje na aerodynamice, která bude flirtovat se zákonností nových pravidel," komentoval člen jednoho japonského týmu MotoGP. "Budeme velmi pozorně sledovat, co Ducati představí."

Mezitím je názor Ducati v této věci velmi jasný. "Studujeme každý detail nových pravidel a uděláme vše, co podle nás může pomoci ... to není nezákonné. Co není nezákonné, je legální, že? "Zdá se, že to bude mít za následek některé zajímavé situace.

Velká sázka: Jorge Lorenzo

Hlavním cílem celého projektu MotoGP je muž Jorge Lorenzo. Lze říci, že je to konečná sázka Ducatiho. On je Dall'Igna "všechno nebo nic".

Lorenzo musí s návrhem titulu MotoGP World ulehčit návrat Ducatiho z temnoty, do které vstoupili s příchodem Valentina Rossiho v roce 2011. V rámci společnosti je téma Rossi tabu, ale přestože se to stalo před šesti lety , Jeho dopady zůstaly od té doby na Ducatiho zádech.

Ale teď se společnost cítí připravena se osvobodit od těchto řetězců. Minulý rok Andrea Dovizioso a Andrea Iannone prokázali, že konkurenceschopnost Desmosedici je zpátky a důsledky jsou zřejmé: "teď, když máme nástroj, je na čase, abychom na jeho vrcholu postavili vítěze." A tento vítěz jezdec je Lorenzo, třikrát mistr světa v posledních šesti sezonách.

Ducatiho obrovské úsilí přitahovat Lorenzo z garáže Yamaha nebylo jen finanční . Všechno - celá struktura a veškeré zdroje - byly orientovány kolem Španěla. Začalo to výběrem velmi technického a snadného Doviziosa jako svého spoluhráče místo rychlejšího a výbušnějšího Iannone. Pokračovalo se v rozhodnutí poskytnout družicovým týmům Ducati družstvům, které mohou vytvářet data, která pomohou rozvíjet tovární cyklus během sezóny 2017. "Informace, které dostaneme od všech jezdců Ducati v síti, budou podobné a pomohou nám rozhodovat o motorech značky Lorenzo a Dovizioso," vysvětlil Dall'Igna, který dokázal, že společnost plánuje prostřednictvím nejmenších detailů.

Moto, ducati, jorge lorenzo, gigi dalligna, desmosedici gp, 2017, valentino rossi, andrea dovizioso, Andrea iannone, audi

Foto s laskavým svolením Michelin

Dall'Igna ví, že předsezónové testy budou mít velkou roli v tom, jak bude Lorenzoův duševní stav pro příští sezónu. On a plné zdroje Ducati byly vynaloženy na zimu na nové Desmosedici ve snaze vyléčit své manipulační problémy.

Lorenzoovo načasování

Toto "vše na Lorenzo" přesahuje čistě technické aspekty. Ducati usiluje o vybudování přátelské struktury kolem něj. Dall'Igna, který dobře zná Španěla, si je vědom toho, že se musí cítit bezpečně a ocenil, že dá maximum.

Víme, že při závodění se může stát něco, ale na papíře je vše připraveno a je připraveno v garáži Ducati. Pokud se na kole podaří očekávat a Lorenzo je schopen přizpůsobit svůj styl jízdy charakteristikám Desmosedici, dvojice bude hlavním kandidátem na titul.

Předseason bude pro toto manželství životně důležité. Pokud vše běží hladce, skvěle, ale pokud se objeví problémy s technologií, pneumatikou nebo adaptací před začátkem sezóny, bude Lorenzo trpělivost vyzkoušena. A víme, že ctnost trpělivosti zatím nebyla jedním z jeho silných bodů.

Je důležité, aby Lorenzo pochopil, že opustil garáž, kde soutěžil na dokončeném a rafinovaném stroji, aby se připojil k jednomu, který je stále ve výstavbě. Může se stát, že vše funguje dokonale od samého začátku, ale logika diktuje, že se na vývojové cestě objeví některé kameny. Proto musí být Lorenzo připraven na neúspěchy ... a Sepang na konci měsíce bude prvním testem.

Moto, ducati, jorge lorenzo, gigi dalligna, desmosedici gp, 2017, valentino rossi, andrea dovizioso, Andrea iannone, audi

Foto s laskavým svolením Michelin

Ducati v Moto3? A dokonce i v Moto2? Podle Dall'Igny by se účast na dvou nižších třídách stala otázkou, kdy a ne kdy. Bohužel snaha dostat Lorenza dostala dostatek zdrojů, aby tyto plány zatím zastavily.

"Budeme v Moto3 ..."

Ducatiho "vše nebo nic" vsadil na úsilí Lorenza - například jeho příjem bude desetkrát vyšší než jeho týmový tým - zmrazili zbytek projektů Reparto Corse, jako je uvedení společnosti do kategorie Moto3. "Jsem přesvědčen, že pro budoucnost Ducati je důležité zapojit se do třídy Moto3," prozradil Dall'Igna.

"Ale zároveň musím říci, že je třeba postupovat krok za krokem. Naším cílem v tomto okamžiku je sezóna 2017 s Lorenzem. Pokud, jak očekáváme, vše funguje dobře, pak je načase přemýšlet o dalším kroku; A další krok bude jistě Moto3. Musíme ještě pracovat, než přijmeme rozhodnutí se dostat do této kategorie, protože pro to potřebujeme rozpočet, budeme potřebovat lidi. Mám mnoho práce, ale jsem přesvědčen, že je to nejlepší pro Ducati ... pro Ducati obecně a samozřejmě i pro Ducati Corse. "